czwartek, 7 sierpnia 2014

„ŚWIĘTO RZEKI” W CIĘŻKOWICACH - akcja artystyczna promująca Dolinę Rzeki Białej

„ŚWIĘTO RZEKI” W CIĘŻKOWICACH
- AKCJA ARTYSTYCZNA PROMUJĄCA DOLINĘ RZEKI BIAŁEJ

Ciężkowice w powiecie  tarnowskim, w dniach 8 -10 sierpień 2014r. - Polski Klub Ekologiczny w Krakowie Koło Miejskie w Gliwicach oraz Muzeum Przyrodnicze im. Krystyny i Włodzimierza Tomków w Ciężkowicach  zapraszają na  „Święto Rzeki” - edukacyjną imprezę plenerową, mającą na celu promocję Doliny Rzeki Białej. „Święto Rzeki” odbędzie się pomiędzy pierwszymi skałami Rezerwatu „Skamieniałe Miasto”, a rzeką Białą.

Impreza organizowana jest w ramach projektu: „Unikalne walory Doliny Rzeki Białej wartością społeczną i ekonomiczną regionu”. Projekt dofinansowany jest z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego EOG.
W ramach imprezy odbędzie się występ rzeźbiarski, podczas, którego utworzony zostanie „Krąg Żywiołów Rzeki”. 5–ciu artystów rozpocznie pracę w 1-wszym dniu imprezy i będzie rzeźbić bez przerwy przez ponad dobę na oczach widzów. Trzeciego dnia  rzeźby zostaną ukończone i rozpocznie się  tytułowe „Święto Rzeki” w formie pikniku – festynu. Przewidywane są atrakcje dla dzieci i ich rodzin. Prowadzone warsztaty kulturalne – chusta animacyjna, malowanie twarzy, warsztaty bębniarskie  oraz gry i zabawy będą nawiązywały do rzeki i jej walorów. Zabawom będzie towarzyszyła muzyka mechaniczna. Po południu  wystąpi zespół muzyczny, natomiast wieczorem odbędzie się projekcja artystyczna video – aranżacja nawiązująca do „Żywiołów Rzeki” - na tle skał sąsiadujących z brzegiem rzeki.
Po zmroku w „Kręgu Żywiołów” wystawiony zostanie spektakl ognia.
„Świętu Rzeki” będą towarzyszyły opowieści wiekowego Rycerza oraz Czarownicy.

Więcej informacji udziela organizator:
Polski Klub Ekologiczny w Krakowie Koło Miejskie w Gliwicach,
ul. Ziemowita 1 III p., 44-100 Gliwice, tel. 32/231 85 91, biuro@pkegliwice.pl;

Muzeum Przyrodnicze im. Krystyny i Włodzimierza Tomków w Ciężkowicach, ul. 3 maja 34, 33-190 Ciężkowice, tel. 14/651 00 38, muzeum@ciezkowice.pl

Projekt
Unikalne walory Doliny Rzeki Białej wartością społeczną i ekonomiczną regionu
jest dofinansowany ze środków
Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz